Hakkımızda

Pickleball Türkiye Temsilciliği Belgesi (Uluslararası Pickleball Federasyonu)

Eğlenceli ve gelişimsel program bütüncül bir yaklaşımla;

Çocukların ve yetişkinlerin kolaylıkla öğrenecekleri, oynayacakları ve yaşam boyu spor felsefenin edinilmesine katkı sağlayacak bu programla ülke genelinde yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla DG Akademik çatısı altında ulusal ve uluslararası çalışmalar yapılmaktadır.

Farklı eğitim süreçleri oluşturularak çocuklar ve yetişkinlerin kolaylıkla öğrenip oynayabilmeleri için DG Akademik bünyesinde desteklemek, ülke genelinde DG Akademik şubelerinde ve iş birliği yapılan il, ilçe ve kurumlarda yapılması  ve hem yetişkin hem çocukların bu spor branşı ile sürdürülebilir yaşam boyu spor alışkanlıklarına katkı sağlayabilmek amacıyla  bulundukları gelişim düzeyinden ulaşabilecekleri en üst aşamaya taşımak, sporun temelini oluşturan deneyimsel başarabilme duygusunu yaşamaları bu programın en önemli hedeflerindendir.

Programımız her yaş grubuna özgü gelişim durumları göz önüne alınarak değişkenlik göstermekte ve bilimsel olarak hazırlanmış çalışma gruplarına göre geliştirilmektedir.

Sürdürülebilir spor yaşamının tohumlarının atılacağı Picleball, çalışmalarında, edindiğimiz ve edineceğimiz deneyimlerle hem çocuk hem yetişkinlerin bu yeni nesil spor programıyla sağlıklı bir geleceğe adım atacakları inancındayız.

 

Neden Pickleball

Sürdürülebilir Sportif Yaşam

Yaşam boyu spor yapma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen Türkiye Pickleball ile sağlıklı bir yaşama atılan ilk adımlar olacak.

Kolay Öğrenme

Dünyada en hızlı yaygınlaşan ve enn çok kişinin oynadığı spor branşı olma özelliğine sahip olan pickleball, kolay örenilmesi sebebiyle her yaş grubuna hitap etmektedir.

Eğlence ve Spor

Hem eğlenip hem spor yapmak Pickleball ile çok kolay olacak. Pickleball sloganımız bir gün oyna 2.gün maç yap. Ailemizle, dostlarımız la ve pickleball severlerle maç yapacak durumda olmak harika bir deneyim yaşatacak..