Pickleball Oyun Kuralları

Türkiye Pickleball Derneği, pickleball’ın ulusal düzeyde büyümesini ve ilerlemesini sürdürmek ve ülke çapında oyun ve tanınma için hedefler belirlemek için organize edildi. Türkiye Pickleball, tüm oyuncular arasında pickleball’ın büyümesini, ülke genelinde yaygınlaşmasınnı ve gelişimini ilerletmeye kararlıdır.

Türkiye Pickleball, sporun tüm kurallarını, sporun geleneksel doğasını ve karakterini ve pickleball sporu oynamak için geleneksel olarak gerekli olan becerileri koruyacak şekilde formüle eden ve yorumlayan Uluslararası Pickleball Federasyonu (USA Pickleball) Türkiye temsilcisi yönetim organıdır. Uluslararası Pickleball Federasyonu (Usa Pickleball) tarafından verilen tüm kralları nihaidir ve değiştirilemez.

Oynnanacak turnuvalar da bu bölümleri kılavuz olarak kullanabilir. Planlanann turnuvalar için turnuva yöneticileri, oyuncularının seviyelerine, yaşlarına ve çeşitliliğine uygun olması için bu yönergelerin kullanımında esnek olabilir. TÜRKİYE PICKLEBALL; yetişkinler, gençler ve çocuklar pickleball oynarken sporun bilgi ve gelişimini ve yaygınlaşmasını teşvik etmek için çeşitli turnuvalar ve organizasyonlar düzenler.

Kural kitabının amacı, pickleball oyuncularına eğlence, sosyal, organize lig ve turnuva oyunları için gerekli kuralları sağlamaktır. Bu kural kitabının bazı bölümleri, yalnızca onaylanmış turnuvaların yürütülmesi için kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Onaylı bir turnuva, oyuncuların ulusal veya uluslararası bazda bir derece elde etmelerini sağlar.

USA PICKLEBALL ilk kural kitabını Mart 1984’te yayınladı.